płk Marcin Piwowarczyk

Szef Oddziału Dydaktycznego, Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa

Płk Marcin Piwowarczyk pełni funkcję Szefa Oddziału Dydaktycznego w Eksperckim Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa. Wcześniej był Zastępcą Szefa Zespołu Działań Cyberprzestrzennych Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej gdzie skutecznie budował zespoły zadaniowe poprzez planowanie, programowanie i realizację szkoleń dla poszczególnych członków zespołu.

W 2006 roku ukończył WAT i rozpoczął służbę wojskową na stanowisku programisty w Centrum Informatyki i Łączności ON. Podczas służby w tej jednostce miał możliwość uczestniczyć w projektowaniu, implementowaniu oraz wdrażaniu wielu systemów informatycznych, które do dziś
z powodzeniem wpierają działania jednostek wojskowych na każdym szczeblu dowodzenia.

W 2014 roku rozpoczął swoją służbę w Inspektoracie Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych, gdzie swoje dotychczasowe doświadczenie wykorzystywał jako specjalista Wydziału Baz Danych. Podczas służby I3TO brał udział w wielu przedsięwzięciach na szczeblu krajowym i międzynarodowym analizując zasadność wdrażania nowych i innowacyjnych technologii do Sił Zbrojnych RP. Kolejnym etapem służby było przejście do Pionu Szkolenia Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, gdzie zajmował się głównie kształceniem zdalnym jako Szef Wydziału Kształcenia na Odległość. Od podstaw razem z podległym personelem zbudował system gdzie codziennie kilka tysięcy, żołnierzy pobierało naukę.

W ECSC płk Piwowarczyk wykorzystuje zdobyte doświadczenie zawodowe oraz wiedzę techniczną do nadzoru nad jakością szkoleń.

Wydarzenia

10 października 2023 / godz. 13:00 - 14:00 / Scena - Grand Ballroom

Rola #cyber na wojnie. Rośnie czy spada?