Łukasz Matysiak

EUROPOL

Oficer łącznikowy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczosci akredytowany przy Europolu
J-CAT
Od 15 lat Funkcjonariusz Policji pionu Kryminalnego, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zwalczania Cyberprzestępczości.
Na przestrzeni lat prowadziłem zaawansowane formy pracy operacyjnej obejmujące swoją tematyką takie zagadnienia jak: ataki ransomware, przełamania zabezpieczeń systemów informatycznych, spoofing, phishing, oszustwa internetowe. Analizowałem przepływ jak i dokonywałem zabezpieczeń środków pochodzących z przestępstw zgromadzonych w kryptowalutach. Ponadto wykonywałem czynności z zakresu OSINT oraz informatyki śledczej.
W chwili obecnej Funkcjonariusz Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, pełniący obowiązki oficera łącznikowego w strukturach - J-CAT w Europolu.
W ramach obecnego stanowiska dokładam wszelkich starań do optymalizacji przepływu informacji oraz koordynacji działań w zakresie zwalczania Cyberprzestępczości pomiędzy Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości a innymi służbami do tego celu dedykowanymi na całym świecie.
Konsultant merytoryczny w europejskich projektach z zakresu Cyberbezpieczeństwa i zwalczania Cyberprzestępczości, między innymi w takich inicjatywach jak: Tools4LEA, Anita, Cyclopes, Lion DC.

Wydarzenia

10 października 2023 / godz. 16:00 - 17:00 / Scena - Grand Ballroom

Cyberprzestępczość w ujęciu prawnym. Jak skutecznie ścigać oszustów?