Niezależny badacz i konsultant cyberbezpieczeństwa i prywatności, zajmuje się kwestiami technologii i polityki technologii, czasem zwanej "cyfryzacją". Doktorat we francuskim instytucie informatyki i automatyki INRIA. Pracował w CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych). Research associate w University College London. Był związany z Princeton's Center for Information Technology Policy i z Oxford's Center for Technology and Global Affairs. W 2018-2020 w Technical Architecture Group, World Wide Web Consortium (W3C). Był doradcą ds. cyberwojny w Międzynarodowym Komitecie Czerwonego Krzyża w Genewie, gdzie pracował nad humanitarnymi konsekwencjami cyberataków. Doradzał w kwestii nauki i nowych technologii w Europejskim Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych, a także dla różnego rodzaju firm i organizacji. Fellow Genewskiej Akademii Międzynarodowego Prawa Humanitarnego i Praw Człowieka.
Jest członkiem Komitetu Sterującego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju CyberSecIdent (projekty R&D cyberbezpieczeństwa). W 2016/2017 członek zespołu eksperckiego ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni w ramach BBN. Autor publikacji naukowych i książki Filozofia Cyberbezpieczeństwa.
Na tematy technologii, cyberbezpieczeństwa i prywatności zabierał głos w prasie polskiej i zagranicznej (Financial Times, Washington Post, New York Times, Wall Street Journal). Pisał m.in. w Foreign Affairs, Wired, Gazecie Wyborczej i w Dzienniku Gazecie Prawnej gdzie jest autorem cyklu Cyberpolityka.
